Učlanjenje

Članom Društva postaje se nakon što se u članski karton unesu traženi podaci i uplati članarina za tekuću godinu. Tada se članu izdaje planinarska iskaznica koja, osim za Hrvatsku, vrijedi i za sve zemlje članice Međunarodne unije planinarskih organizacija, skraćeno UIAA s kojima je Hrvatska sklopila ugovor o reciprocitetu.

Članarina:

• djeca i mladež do završetka školovanja - zelena markica: 9 eura (67,81 kn),
  • umirovljenici - crvena markica: 9 eura (67,81 kn),
  • ostali članovi - plava markica: 12 eura (90,41 kn),
  • iskaznica: 1 euro (7,53 kn)

Član Društva s plaćenom članarinom za tekuću godinu, osim odlaska na planinarske pohode i druge oblike druženja, ima pravo i na

• osiguranje od nesreće u planini,
  • 50 % popusta na spavanje u planinarskim objektima u Hrvatskoj,
  • pravo na popust u svim zemljama članicama UIAA s kojima je Hrvatska sklopila ugovor o reciprocitetu,
  • različite popuste prilikom kupovine planinarske opreme u specijaliziranim prodavaonicama,
  • godišnjak s crticama iz života duštva u prethodnoj godini.

Kao članovi, u Društvu možete nabaviti

• majice, naljepnice, privjeske sa znakom Društva,
  • buffove,
  • planinarske zemljovide,
  • dnevnik Kapelskog planinarskog puta (KPP-a).

Društvo posjeduje i planinarsku literaturu koja stoji na raspolaganju članovima za čitanje i pripremu izleta.

Učlaniti se može svake radne srijede od 19:00 do 20:00 sati u prostorijama Društva. Za učlanjenje potrebno je imati osobnu iskaznicu i potreban novac za uplatu.